Obroże

Obroże dla psów małych i dużych! Obroża to nieodłączny element garderoby każdego psiego dżentelmena oraz psiej damy. W Hauki znajdziesz eleganckie, bezpieczne, a zarazem wytrzymałe obroże dla psów, które wytrzymają każde warunki. Stawiamy na najlepsze materiały i mocne przeszycia. Hau!

Wyświetlanie 1–24 z 33 wyników
Jaka jest najlepsza obroża dla psa?

Zdecydowanie najlepszą obrożą dla każdego pupila jest obroża z klamrą. Stanowi ona idealne połączenie wytrzymałości i łatwości użycia, co czyni ją najbardziej uniwersalnym rodzajem obroży. Dzięki stosunkowo niewielkiej ilości metalowych okuć nadaje się ona do prania w pralce. Wybierając dla pupila obrożę z klamrą nie należy oszczędzać, to bardzo ważne. W przypadku tańszych produktów ryzykujemy zastosowaniem przez ich producentów tańszych, gorszych jakościowo klamr, które w sytuacji pociągnięcia przez psa potrafią pękać, pozostawiając nas z psim uciekinierem.

Poniżej załączamy najważniejsze różnice pomiędzy poszczególnymi rodzajami obroży. Każda ma swoje wady i zalety, które warto wziąć pod uwagę przy wyborze naszego idealnego akcesorium.

Obroża z klamrą plastikową – wady i zalety

Obroża z klamrą zwana również obrożą prostą stanowi najbardziej powszechny rodzaj obroży. Jej konstrukcja jest stosunkowo prosta i składa się z obustronnie zakończonej klamrą taśmy, jednego metalowego półkola, do którego przyczepiamy karabińczyk oraz regulatora rozmiaru.

Wady:
– W przypadku tańszych produktów stosowany jest plastik niskiej jakości, który może się wyłamać bądź pęknąć
– Klamra z czasem ulega zarysowaniu
– Obroża potrafi być stosunkowa trudna do zapięcia w przypadku psów o dłuższej sierści

Zalety:
+ Niezwykle prosta w obsłudze
+ Swoboda regulacji rozmiaru

Obroża z metalową klamrą (sprzączką) – wady i zalety

Wykonana jest najczęściej ze skóry i przypomina nieco pasek do spodni. Posiada metalową sprzączkę, którą przekłada się przez otwory za pomocą szpili. Obrożę wykonaną w ten sposób na chwilę obecną można uznać za relikt przeszłości. Jest ona niezwykle niewygodna w obsłudze i w stosunku do innych obroży ograniczona w regulacji do wyciętych zawczasu otworów.

Wady:
– Niezwykle utrudnione zakładanie
– Niewielkie opcje personalizacji
– Ograniczona regulacja rozmiaru

Zalety:
+ Elegancki wygląd

Obroża półzaciskowa – wady i zalety

Obroża półzaciskowa stanowi wyjątkowo nowoczesne i przemyślane podejście do psich obroży. Nie zawiera elementów mogących ulec łatwemu zniszczeniu, a jej zasada działania znacznie odbiega od klasycznej obroży z klamrą. Składa się z 3 metalowych kół, regulatora rozmiaru oraz krótkiego paska, który pozwala na dynamiczne luzowanie i zwężanie obroży w zależności od zachowania psa. Ułatwia to zakładanie obroży, którą po prostu przekłada się przez głowę, bez konieczności zapinania klamr czy sprzączek.

Wady:
– Przez zwiększoną liczbę metalowych okuć potrafi wydawać w trakcie spacerów dźwięk stukania

Zalety:
+ Bardzo łatwe zakładanie na szyję psa
+ Swoboda regulacji rozmiaru