profesjonalna marka
2023-05-27

Profesjonalna marka a najtańsze produkty z zoologicznego – różnice

Istnieje wiele kategorii, dla których rynek oferuje ogrom wyboru – jedną z nich są artykuły dla zwierząt. Szybki rozwój technologiczny oraz znacznie ułatwiony dostęp do internetu sprawiły, że właściciele czworonogów są coraz bardziej świadomi tego, jakie produkty są lepsze dla ich zwierząt. Jak zatem wybrać odpowiednie akcesoria i czy warto kierować się marką podczas ich wyboru? Co lepsze: profesjonalna marka czy produkty z „zoologa”?

Gwarancja pochodzenia

Jeśli chodzi o różnicę na linii profesjonalna marka a najtańsze produkty ze sklepu zoologicznego jest pewność tego, skąd produkty pochodzą i z jakich materiałów są wykonane. Miejscowy producent bez problemu odpowie na pytania związane z materiałami wykorzystanymi do stworzenia swoich produktów. Dzięki temu możesz mieć pewność, czy materiał, jaki wpisano na opakowaniu czy etykiecie to faktycznie ten sam materiał, z którego stworzony jest produkt. Produkty sprowadzane spoza Unii Europejskiej, zwłaszcza te z Chin, choć obiecują podobne materiały na etykietach, nierzadko stosują ich tańsze zamienniki. Te z kolei mogą być dla Twojego psa szkodliwe. Ponadto pochodzenie i pewność co do materiałów szczególnie ważne są dla właścicieli psów alergicznych. W takim wypadku lepiej, żeby materiał z opakowania był tym faktycznym.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Profesjonalna marka bierze pod uwagę to, jak jej produkty wpływają na Twojego pupila. Konkretne modele są opracowywane w konsultacji ze specjalistami. Nie ma mowy o ostrych elementach, które mogłyby psiaka skaleczyć lub takich, przez które mógłby się zadławić. Zarówno forma, jak i materiały są starannie dobierane w celu zapewnienia ich użytkownikom maksymalnego komfortu i bezpieczeństwa. Wybierając lokalne, sprawdzone produkty, wspierasz to, że zostały dopuszczone do obiegu na terenie UE. A nawet, że otrzymały odpowiedni atest dopuszczający dany produkt do bezpiecznego użytku.

W wyjątkowych przypadkach możesz również skontaktować się z producentem profesjonalnego sprzętu. Pewnikiem jest, że udzielą Ci potrzebnych informacji, tak w przypadku swoich produktów, jak i odpowiedzą na pytania związane z ich użytkowaniem. A nierzadko wymienią również wadliwy egzemplarz, ponieważ proces reklamacyjny jest dużo prostszy.

Sprawdź bezpieczne akcesoria spacerowe

Tańsze znaczy gorsze?

Nie zawsze! Czasem za niższą cenę możesz znaleźć prawdziwą perełkę (zwłaszcza na promocjach) stworzoną z dobrego i przebadanego materiału. O formie bezpiecznej dla Twojego pupila. Ponadto zupełnie inną sprawą są szelki dla psa, a inną gumowa piszcząca piłeczka. W szelkach Twój psi kumpel spędza wiele godzin na spacerach – tutaj zdecydowanie warto zainwestować w coś sprawdzonego i bezpiecznego.

W innych przypadkach, na przykład zabawek, musisz znać możliwości czworonoga. Zadaj sobie pytanie, do czego zdolny jest Twój psijaciel. Tania gumowa piszcząca piłeczka ze sklepu zoologicznego będzie mieć zdecydowanie dłuższą żywotność w przypadku psiaka, który po pierwsze nie ma aż tak silnej szczęki, a po drugie nie bawi się aż tak intensywnie. Sprawdzi się w przypadku aportowania, natomiast niekoniecznie w przypadku zabaw wymagających tarmoszenia i siły. W takim wypadku wybierz mocniejszą zabawkę z lepszych i sprawdzonych materiałów. Możesz również postawić na prostotę i wybrać się do sklepu z artykułami sportowymi po klasyczną, a zarazem uwielbianą przez wszystkie czworonogi piłeczkę do tenisa.

W skrócie: warto zachować zdrowy rozsądek. W generalnym rozrachunku tanie rzeczy ze sklepu zoologicznego będą mieć nieznane pochodzenie i brak istotnych atestów. Natomiast w pojedynczych przypadkach, jak choćby przytoczona powyżej piłeczka, można postawić na coś tańszego, co równie dobrze spełni oczekiwania. Nie wybieraj tanich produktów w przypadku, gdy chodzi o zdrowie i komfort Twojego psa. Mowa tutaj o całym sprzęcie spacerowym, takim jak smycze czy szelki – w końcu nikt nie chce, żeby słabo przeszyta smycz się zerwała, a szelki obcierały pod paszkami lub ograniczały mobilność podczas długich spacerów. Profesjonalna marka jest wtedy odpowiedzią na Twoje potrzeby.

Bezpieczne zabawki od Hauki